csende
sollau.cz
magnet-technology eshop

Zařízení na kontrolu kvality

Tavný vzorkovací lis TVL

Tavný vzorkovací lis TVL je unikátním zařízením pro rychlou a finančně nenáročnou vizuální detekci nežádoucích příměsí v nakupovaných či zpracovávaných plastových regranulátech, vločkách, drtích, zbytcích z plastové výroby atd.

Zařízení se skládá ze tří modulů:

 1. Modul číslo jedna je opatřen dotykovým displejem pro nastavení požadované teploty (v rozsahu 0 až 400°C), přičemž vnitřní senzory automaticky udržují teplotu na nastavené úrovni.
 2. Modul číslo dva obsahuje lisovací jednotku (schopnou dosáhnout tlaku až 10 barů), složenou ze dvou  vyhřívaných ocelových (hladce broušených) desek. Po dosažení požadované teploty (nastavené na displeji modulu č. 1) se mezi lisovací desky nasype testovaný materiál a pomocí přítlačného kola se slisuje do tenké placky o síle 0,5 mm ± 0,1mm (proto se někdy takto získaný vzorek označuje jako „palačinka“).
 3. Modul číslo tři se skládá taktéž ze dvou hladce broušených desek, ale tentokrát vybavených chladícím okruhem. Po vylisování v modulu č. 2 se plastový vzorek přemístí mezi ocelové chladící desky modulu č. 3, kde dojde k jeho rychlému ochlazení proudící vodou. Modul č. 3 je opatřen vnitřními závity (G1/4“) pro připojení na vnější vodovodní okruh.

Všechny tři moduly jsou nezávislé, a proto je možno zakoupit i např. pouze moduly č. 1 a 2 (bez třetího, tedy chladícího, modulu) – nicméně při absenci modulu č. 3 se znatelně prodlouží doba chlazení vylisovaného plastového vzorku.

Tavný vzorkovací lis TVL je velmi zajímavou alternativou cenově nákladných zařízení na testování plastových tavenin, a to zejména pro malé a střední firmy, které si často nemohou drahá zkušební zařízení dovolit. Zpracování či obchod s nekontrolovanými plastovými materiály mohou vést k poškození drahého strojního vybavení, značným finančním ztrátám a újmě na dobrém firemním jménu a renomé.

Aktuality
 • Nabízíme plastové regranuláty

  25.01.2019Nabízíme regranuláty PA 6, PA66, PP, LDPE, HDPE, PP EPDM, PP T, PP GF30, ABS, PC/ABS, 
  PC, PS HIPS
  . V případě zájmu nám prosím zašlete poptávku na email: jiri.kadlecek@regranulaty.cz nebo info@regranulaty.cz
 • Možnost odkupu plastových drtí

  25.07.2018Máme zájem o výkup plastových drtí - ABS, PC/ABS, PC, PMMA, PA-6, PA-66, mixy PA6+66 PS HIPS, PP, PP GF. Máme zájem o pravidelnou spolupráci. Nabídky prosím zasílejte na email: jiri.kadlecek@regranulaty.cz
 • Regranulát PP, HDPE, PC/ABS, ABS

  26.06.2017Nabízíme k prodeji PP regranutát natur a černý.
  HDPE černý a bílý regranulát, PC/ABS černý regranulát. ABS regranulát. Zdarma zašleme vzorek.
  Provádíme také regranulaci dodaných drtí.   Index toku MFI 12 - 16, barva černá Index toku MFI 5 - 10, barva natur      
Archiv aktualit

Informace o použití Cookies | Zásady o zpracování osobních údajů